دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 6896
تعداد نوشته ها : 17
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
سئوالات آزمون بر روي سايت سازمان سنجش
پاسخنامه 3000 نفر اول هر گروه بر روي سايت
و ...
خبرگزاري مهر - 03/04/85
در سال جاری سوالات آزمون بلافاصله پس از برگزاری آزمون در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و همچنین 3 هزار نفر اول هر گروه ریاضی، انسانی و تجربی می توانند پس از اعلام نتایج اولیه اصل پاسخنامه خود را در سایت سازمان ملاحظه کنند.
دکتر "عبدالرسول پورعباس" روز گذشته در نشستی با حضور معاونین سازمان سنجش در خبرگزاری "مهر" افزود: وی تاکید کرد: معدل امتحانات نهایی سال سوم داوطلبانی که در سال 84 دیپلم گرفته اند، در صورت داشتن تاثیر مثبت در نمره کل آزمون به عنوان یک درس عمومی ضریب 2 محاسبه می شود. لذا عدم درج صحیح معدل توسط داوطلب در صورتی که تاثیر مثبتی در نمره کل وی داشته باشد منجر به حذف قبولی می شود.

رئیس سازمان سنجش در خصوص تغییرات احتمالی در کنکور سال آینده گفت: آموزش و پرورش تاکنون تغییر در منابع درسی را به سازمان سنجش اعلام نکرده و در نتیجه در کنکور سال آینده تغییری از نظر منابع اتفاق نمی افتد.

رئیس سازمان سنجش تاکید کرد: سازمان سنجش هر تغییری را قبل از آذر ماه و انتشار دفترچه ثبت نام اعلام می کند.

وی با اشاره به وجود دو قرنطینه سئوالات در سازمان سنجش افزود: فرنطینه اول قبل از آزمون و قرنطینه دوم پس از آزمون در سازمان سنجش وجود دارد. طراحان سوال شناخته شده نیستند و به وسیله کدهای خاص با آنها ارتباط برقرار می شود. تایپ سوالات نیز با نظارت کامل و تحت نظارت دوربین های مدار بسته با مکانیزمی خاص و به شکل جاری در تمام طول سال انجام می شود به طوری که مشخص نیست کدام سئوال در چه سالی عنوان می شود.

پورعباس ادامه داد: افرادی که سئوالات امسال را انتخاب می کنند اکنون در یک سیستم دولایه قرنطینه مشغول هستند که سال جاری مجهز به دوربین های مداربسته و دستگاه های مجهز شده اند.


دسته ها :
دوشنبه پنجم 4 1385
X